пʼятниця, 30 серпня 2019 р.


Аналіз роботи шкільного МО вчителів іноземних мов за 2018-2019 навчальний рік
У складі методичного об’єднання вчителів іноземних мов працюють 6 вчителів,  1 з яких має вищу кваліфікаційну категорію та звання «учитель-методист» (Гончарова С.Г).,     1 вчитель вищу категорію та звання “старший учитель” (Макогін Н.М.), 2 вчителі вищої категорії ( Онопа  І.А., Чучко Л.М. ), 2 вчителі – І категорії (  Тетьора Ю.П., Олексенко Є. Г.  ).
У навчальному році методоб'єднання працювало над методичною проблемою: «Формування життєвої компетентності випускника   як основи успіху та самоудосконалення» згідно плану методичної роботи школи.
  Пріоритетними напрямками роботи було:
·         удосконалення змісту форм і методів навчання, розвиток педагогічної та професійної майстерності;
·     інформаційне забезпечення з питань педагогіки, психології; досягнення науки і техніки, передового педагогічного досвіду;
·           грунтовне вивчення та практична реалізація програм і підручників;
·        систематична інформація про нові методичні рекомендації; публікації щодо змісту навчально-виховної роботи;
·           впровадження в практику окремих методик, передового педагогічного досвіду.
   Вчителі працювали згідно затвердженого плану методичної роботи методоб'єднання. Було проведено  5 засідань, на яких опрацьовувалися основні нормативні документи Міністерства освіти і науки України; заходи, спрямовані на зростання педагогічної
майстерності.
Вивчення іноземних мов в 2018-2019 н.р. здійснювалося за такими програмами:
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 1-4 класи», К., 2016 р.;
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи»,  К., 2017 р.;
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 10-11 класи», К., 2017 р.;
«Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Друга іноземна мова 5-11 класи», К., 2017 р.
Найефективнішою формою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчальному процесі, є їх включення до складу програмно-методичних комплексів, тобто використання програмних засобів разом із супроводжуючими друкованими матеріалами, призначеними для  вчителя, а також для  учнів.Тому вчителі продовжили роботу з навчально-методичними комплексами “New Challengers “,”New Success”, “Family and Friends”,”Round up”, ” Get-200”.В цьому навчальному році розпочали працювати з підручниками SmilesтаOn Screen” видавництва Express Publishing.
. Учні мали змогу формувати всі види мовленнєвої діяльності, користуючись навчальними комп’ютерними програмами.
 Самоосвітня робота вчителів була спрямована на вивчення,активізацію ,формування та розвиток ключових компетентностей учнів та шляхи здійснення компетентнісного підходу в процесі викладання англійської мови в школі.  
 Вчителі іноземних мов постійно працюють над підвищенням своєї педагогічної майстерності:вчасно проходять курси перепідготовки, беруть активну участь у роботі шкільного,міського,обласного методоб’єднань, семінарах ,тренінгах.

На базі нашої школи відбувся міський семінар вчителів англійської мови на тему: “Розвиток навичок ХХІ століття шляхом використання інтерактивних форм і методів навчання  на уроках англійської мови”.                                                             Учасники семінару відвідали фрагмент уроку в 3-му класі на тему: “Їжа”.  Олексенко Є. Г. поділилася досвідом роботи по удосконаленню навичок вживання тематичної лексики через використання інтерактивних форм і методів роботи з учнями.                                                                                                                     Гончарова С. Г. провела майстер-клас , на якому презентувала  досвід роботи над своєю науково-методичною проблемою:  “Розвиток навичок ХХІ століття шляхом використання інтерактивних форм і методів навчання  на уроках англійської мови”. Світлана Геннадіївна ознайомила з  формами і методами інтерактивного навчання  для формування  комунікативних, креативних навичок . а також навичок критичного мислення та співробітництва.Учасники будували модель інтерактивного навчання, брали участь у різноманітних інтерактивних методах роботи. Завершився семінар інтерв’ю , під час якого за допомогою методу “мікрофон”  вчителі поділилися своїми враженнями від проведеного заходу.
 3- 4червня на базі нашої школи  проходив тренінг для вчителів англійської мови міста та району, який проводила представник Express Publishing Ukraine Наталія Ляшенко.
 Постійно працювали вчителі з обдарованими учнями, залучаючи їх до участі у позакласній роботі, предметних олімпіадах та роботі МАН.
   Наші учні показали гарні результати у районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови:
 КАРІНА БАНДУРА -II МІСЦЕ -11-Б КЛАС - ВЧ. С. Г. ГОНЧАРОВА
СВІТЛАНА КОНДРАТЬЄВА -
II МІСЦЕ - 10-Б КЛАС -ВЧ. Л. М. ЧУЧКО
Богдана Могилка-ІІ місце-9-Бклас-вч. Л. М. Чучко
Богдан Манько-Імісце-8-Аклас-вч.Н. М. Макогін
Анастасія Снігур –ІІ місце-8-А-вч. Ю. П. Тетьора
з німецької мови:
Анастасія Труфкіна-ІІ місце-8-Аклас-вч.Є.Г.Олексенко
Іван Білик-ІІмісце-8-А клас-вч.Є. Г. Олексенко
     
Учениця 10-Б класу Світлана Кондратьева  зайняла І місце у районному етапі конкурсу захисту робіт МАН та представляла свою роботу в обласному етапі ,де зайняла ІІІ місце –наукові керівники Н.М.Макогін, Л. М. Чучко.
 Учні нашої школи прийняли участь у конкурсі «Гринвіч» і одержали золоті, срібні та бронзові сертифікати (координатор Гончарова).
Цікаво і змістовно проходив тиждень англійської мови. Учнів залучали до країнознавчих вікторин,віртуальних подорожей,конкурсів есе,колажів,а самі наймолодші-першокласники мали чудову нагоду показати свої знання англійського алфавіту,виготовляючи літери з різних підручних матеріалів.


середа, 28 серпня 2019 р.


План роботи
 шкільного методичного обєднання вчителів іноземних мов на 2019-2020 н. р.

Заходи,  спрямовані на зростання педагогічної майстерності
Дата

Засідання перше
1.     Аналіз роботи методичного обєднання за 2018-2019 н. р. та обговорення плану роботи на 2019-2020 н. р.
2.     Особливості викладання іноземних мов у 2019-2020 навчальному році. Опрацювання методичних рекомендацій. Зміни у програмі викладання англійської мови у початкових класах в умовах НУШ.
3.     Опрацювання пояснювальної записки до сучасної програми викладання іноземної мови в школі.
4.     Підготовка учнів до участі в І та ІІ етапах предметних олімпіад з англійської та німецької мов, роботи в МАН.
5.     Аналіз результатів здачі ДПА та ЗНО.
6.     Про ознайомлення з переліком підручників, програм та посібників з іноземних мов для ЗНЗ на 2018/2019 н.р.
7.     Вимоги до ведення шкільної документації.
8.   Різне.








серпень                                             


Засідання друге
1.      Викладання іноземної мови у контексті реалізації концепції НУШ
2.      Робота з обдарованими дітьми. Про участь учнів у конкурсах Гринвіч, Орлятко, Пазл”.
3.        Створення у дітей позитивної мотивації як одного з найважливіших психологічних факторів успішного вивчення іноземних мов та інтересу до пізнання світу.
4.     Особливості підготовки учнів до ЗНО-2020р. з англійської
     мови .
5.      Використання новітніх інформаційних технологій в навчальному процесі. Застосування інтерактивних методів навчання, організація дослідницької та проектної діяльності учнів.
6.      Сучасні форми контролю навчальних компетенцій учнів.
7.      Різне.







листопад



                                          Засідання третє
 1. Міжпредметні зв’язки на уроках іноземної мови. Використання автентичних матеріалів як невід’ємна складова частина успішного оволодіння іноземною мовою.
      2. Аналіз і самоаналіз уроку.
      3.Використання ефективних вправ у тестовій формі щодо      підготовки до ДПА та ЗНО.
4.     Проектна робота з учнями як засіб підвищення мотивації до вивчення іноземної мови.
5.      Аналіз участі учнів в І та ІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад з англійської та німецької мов.
6.     Планування проведення Тижня англійської мови.
7.     Різне.






лютий



                                          Засідання четверте
1.     Про ефективність використання навчально-методичних комплексів On Screenв середній школі(з досвіду роботи вчителів).
2.     Розвиток пізнавальної активності учнів у процесі вивчення іноземної мови.
3.     Використання ігрових форм навчання як одного із засобів розвитку пізнавальної активності учнів.
4.      Про стан підготовки учнів 9-х класів до ДПА та       учнів 11-х класів до ЗНО.
5.     Звіт про виконання плану роботи  методобєднання  та завдання на наступний навчальний рік.
6.     Про організацію роботи шкільного літнього мовного табору.
7.     Різне.






травень