четвер, 22 листопада 2018 р.

 Семінар вчителів англійської мови 

21 листопада на базі Камянської  загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів відбувся семінар вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти Кам’янської міської ради на тему: Розвиток навичок ХХІ століття шляхом використання інтерактивних форм і методів навчання  на уроках англійської мови”.
Методист відділу ОКМС Юрченко Наталія Вікторівна ознайомила учасників  з планом проведення семінару. У своєму виступі Наталія Вікторівна  наголосила на важливість  активізації    роботи з обдарованими дітьми шляхом залучення їх до участі у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з англійської та німецької мов,   конкурсі-захисті науково- дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, участі у конкурсах знавців англійської та німецької мов.
Про самовдосконалення професійного рівня вчителів, підготовку та видання професійних публікацій, підготовку методичних розробок та презентацію досвіду говорила  голова міського методичного об’єднання учителів іноземних мов Галата Людмила Володимирівна. Учасники заповняли анкети , мета яких - виявити готовність вчителів працювати в умовах НУШ.
Учасники семінару відвідали фрагмент уроку в 3-му класі на тему: Їжа”.  Олексенко Є. Г. поділилася досвідом роботи по удосконаленню навичок вживання тематичної лексики через використання інтерактивних форм і методів роботи з учнями.                                                                                                                     Гончарова С. Г. провела майстер-клас , на якому презентувала  досвід роботи над своєю науково-методичною проблемою:  “Розвиток навичок ХХІ століття шляхом використання інтерактивних форм і методів навчання  на уроках англійської мови”. Світлана Геннадіївна ознайомила з  формами і методами інтерактивного навчання  для формування  комунікативних, креативних навичок . а також навичок критичного мислення та співробітництва.Учасники будували модель інтерактивного навчання, брали участь у різноманітних інтерактивних методах роботи. Завершився семінар інтерв’ю , під час якого за допомогою методу 
“мікрофон”  вчителі поділилися своїми враженнями від проведеного заходу
























четвер, 8 листопада 2018 р.

Співпраця з Гете-інститутом триває

Вивчення двох іноземних мов у контексті шкільної освіти – це реальність і потреба сьогодення. Метою мовної освіти у глобальному масштабі стає розвиток полікультурної й багатомовної особи, у тому числі через формування її комунікативної компетентності, що проявляється у здатності та готовності здійснювати спілкування засобами іноземної мови на міжкультурному рівні в широкому культурологічному аспекті.
Найпопулярнішою другою іноземною мовою в області є німецька мова, її вивчають близько десяти тисяч школярів.
Вивченню німецької мови як другої іноземної на початковому етапі був присвячений обласний семінар для вчителів німецької мови, який відбувся 1 листопада 2018 року в КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» за підтримки Гете-інституту в Україні.
Учасниками семінару були вчителі області, які викладають німецьку мову у п’ятому класі, більшість з яких тільки розпочали свою вчительську кар’єру.
Референт Гете-інституту  Карнаухова Надія Костянтинівна ознайомила вчителів з принципами, методами та основними характеристиками вивчення німецької мови як другої іноземної на початковому етапі. Багато уваги було приділено навчанню мови за допомогою пісень, ігор, методу розповідання історій. Учасники семінару мали чудову нагоду поспілкуватися між собою німецькою мовою.