неділя, 13 грудня 2015 р.

 Вітаємо переможців II етапу Всеукраїнської олімпіади 
з англійської мови :


 Волошин Ірину, Кисленко Аліну - ІІІ місце ,8 клас (вч,Л.М.Чучко )                     Бондар ЯнуІ місце,9 клас ( вч.С.Г. Гончарова) ,Стащук Юлію- II місце,9 клас (вч.Н.М.Макогін)       Чапенко Анастасію - І місце ,10 клас (вч.С.Г.Гончарова)                                                            Коломієць Дарію - І місце,11 клас, Копаницю ЯнуІІ місце,11 клас,(вч.Н.М.Макогін)  

з німецької мови :

Будяк Радмілу-I місце ,9 клас ( вч. І.А.Страшевська)

Антонюка Ярослава - II місце ,10 клас (вч. С.Г.Гончарова)

                                                                                                                          
              

середа, 2 грудня 2015 р.

Запрошує видавництво "Макміллан"



Шановні колеги! Вітаємо всіх з приходом зими! Інформуємо про заходи від видавництва "Макміллан" на грудень. 1. 2 грудня: вебінар (Україна) "Стратегії підготовки учнів до ЗНО та ДПА з англійської мови. Розділ ІІІ: Письмо" Деталі та реєстрація на сайті www.macmillanukraine.com у розділі "Заходи". Приєднуйтесь до нас! 2. 8 грудня приєднуйтесь щорічної конференції для викладачів англійської мови IATEFL, де наші методисти виступатимуть на тему: "Стратегії виконання завдань ЗНО з англійської мови"...

четвер, 26 листопада 2015 р.

MM Publications допоможе МОН провести ДПА з англійської


Міжнародне видавництво MM Publications допоможе Міністерству освіти і науки забезпечити проведення державної підсумкової атестації випускників з англійської мови в 2016 році. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОН. У Міністерстві освіти і науки зазначають, що допомога у проведенні випускного іспиту буде надана у рамках реалізації спільного проекту з розробки ДПА для учнів 11-х класів на 2016 навчальний рік між МОН та MM Publicatio

  

середа, 25 листопада 2015 р.


Гринвіч-2015



 25 листопада у школі проводився конкурс "Гринвіч-2015". Учні школи мали змогу показати не тільки гарні знання з англійської мови, але  і загальний кругозір, відповідаючи на запитання країнознавчого характеру. У конкурсі приймали участь 34 учні 3-11 класів. Бажаємо всім учасникам досягти гарних результатів!...

неділя, 22 листопада 2015 р.

ВЧИТЕЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ МОЖУТЬ СТАТИ 


АГЕНТАМИ ЗМІН



18 листопада 2015 року в Україні стартувала Програма «Вчителі англійської мови - агенти змін», що розроблена спільними зусиллями Британської Ради та громадської ініціативи GoGlobal у рамках національної кампанії «Україна Speaking». Метою програми є покращення якості викладання англійської мови в Україні та підготовка тренерів з англійської мови, які будуть надавати методичну допомогу вчителям англійської мови у районних центрах області...

середа, 18 листопада 2015 р.


Увага конкурс!



 Конкурс для учнів! Видавництво MM Publications запрошує учнів молодшої,середньої та старшої школи взяти участь у творчому конкурсі з англійської мови. Завдання конкурсу для учнів  полягає у написанні твору на тему"My Motherland: the place where I live/ the place i love the most" Конкурс триватиме з 1 жовтня 2015 по 1 лютого 2016 включно. Переможці конкурсу отримають в подарунок: I-місце 3 екшн камери ІІ-місце 15 брендових шкільних рюкзаків ІІІ-місце 100 книг для читання від видавництва...

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Вітаємо Наталію Михайлівну Макогін з перемогою у районному етапі конкурсу " Вчитель року" у номінації "Вчитель англійської мови" !
Бажаємо натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків!

понеділок, 5 жовтня 2015 р.

ШОСТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «ГРИНВІЧ»


 УВАГА! КОНКУРС ! ШОСТИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ «ГРИНВІЧ» Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч» проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 р. за № 319/22851, та в межах виконання програми вивчення та популяризації іноземних мов у середній школі на 2016 рік, який Президентом України запропоновано оголосити роком англійської мови

середа, 16 вересня 2015 р.

Методичні рекомендації щодо вивчення іноземних мов у 2015-2016 н.р.
Вивчення іноземних мов у 2015-2016 навчальному році буде здійснюватись за такими  навчальними програмами:
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, 1-4 класи»,  Видавничий дім «Освіта», 2012;
«Програми для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, Іноземні мови. 5-9 класи», Видавничий дім «Освіта», 2013;
«Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов, 10-11 класи»,  Київ, 2010;
«Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Іноземні мови. 5-7 класи», Видавничий дім «Освіта», 2013;
«Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Іноземні мови. 8-9 класи», «Перун», 2005;
«Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Друга іноземна мова. 5-11 класи», Видавничий дім «Освіта», 2013.
Навчальні програми не встановлюють порядок (послідовність) вивчення предметної тематики у рамках навчального року, а лише вказують на зміст, вивчення котрого є об’єктом тематичного та семестрового  контролю.
Програми з іноземних мов мають наскрізний характер та представлені в єдиній системі, у діяльнісній термінології з чітко вираженою кореляцією між класами.
У 2015 році в  навчальні програми з іноземних мов для учнів 1-9 класів внесено певні зміни.
Зокрема, конкретизовано опис діяльнісного підходу  до іншомовної освіти, що   включає в зміст вивчення не тільки знання, навички та вміння, а й навчальні стратегії та комунікативні функції з комунікативно-спрямованими завданнями. Важливу роль відіграватиме така змістова категорія як ставлення учнів до предмета і до процесу його вивчення (мотивація). Такий підхід навчить учнів бути відповідальними за знання, яких  вони набувають,  і розуміти, чому ці знання, важливі для них,  забезпечить використання учнями набутих знань у навчальній діяльності.
Перенесено розширену інформацію краєзнавчого характеру про історію рідного краю з 4-го класу до 5-го  та 6-го класів, оскільки для цієї вікової категорії навіть рідною мовою ця інформація відома в дуже обмеженому обсязі й важко очікувати, що вона може бути опрацьована іноземною мовою. Окрім того, лексика, потрібна для висвітлення теми, та граматичні структури, серед яких дуже поширені пасивні конструкції, відзначаються підвищеним ступенем складності, що перевищує  рівень А1.
У розвантаженій програмі важливе місце посідає демонстрація знань, навичок та вмінь у відповідних типових контекстах їх використання через компетенції. Відтак важливими вважаються не тільки процеси засвоєння змісту, методів та форм контролю навчального процесу, а й оцінювання та показ засвоєного, зрозумілого, побаченого, почутого, переглянутого.
Вилучено ряд граматичних структур, які не несуть основного навантаження для відтворення знань. Ряд граматичних структур перенесено до матеріалу інших класів, де вони логічніше поєднані з тематичним розподілом. Також у певних класах обмежено вивчення цілого ряду граматичних явищ через вилучення більш складних форм, перенесення їх до наступних класів.
Програма не обмежує самостiйнiсть і творчу iнiцiативу вчителя, передбачаючи гнучкість у відборі та розподілі навчального матеріалу відповідно до потреб учнів та обраних засобів навчання (навчально-методичні комплекси, підручники, посібники, аудіо, відео матеріали тощо).  Докладніше на офіційному веб-сайті МОН України за покликанням: http://old.mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1421144886/1428333274/ .
Звертаємо увагу,  що рішення про запровадження вивчення другої іноземної мови приймається самостійно навчальними закладами, залежно від умов для такого вивчення, відповідно до  Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня (наказ МОН України від 29.05.2014 № 664), згідно з якими  навчальний заклад отримав право вибору щодо вивчення другої іноземної мови.
Організація літніх мовних таборів
Одним із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам є створення літніх таборів з іноземних мов. Такі табори покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (в ігрових та концертних програмах, театральних виставах тощо). 
Завдання мовного табору – показати дітям інший, відмінний від шкільного, стиль викладання, де наголос робиться на практичній частині й знаннях, які можна застосувати пізніше й у інших сферах.
Підготовку до проведення таких таборів доцільно розпочинати заздалегідь. Усі інформаційні матеріали знаходяться на сайті Міністерства http://www.mon.gov.ua/activity/litni-movni-tabori/ .
З огляду на те, що стратегічні документи щодо вивчення іноземних мов зорієнтовані на Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти, більш детально ознайомитись із основними положеннями цього документу можна на сайтах: http://www.coe.int;www.britishcouncil.org.uawww.goethe.de/kiev.
Під час підготовки вчителів до уроків радимо використовувати періодичне фахове видання: журнал «Іноземні мови в школах України».

вівторок, 8 вересня 2015 р.

План роботи
 шкільного методичного обєднання вчителів іноземних мов на 2015-2016 н. р.

Заходи, які спрямовані на зростання педагогічної майстерності
Дата
Засідання перше
1.     Особливості викладання іноземних мов у 2015-2016 навчальному році.Опрацювання методичних рекомендацій.
2.     Опрацювання пояснювальної записки до сучасної програми викладання іноземної мови в школі.
3.     Обговорення і затвердження плану роботи методобєднання.
4.     Вимоги до ведення шкільної документації.
5.   Різне.



серпень                                              
Засідання друге
1.     Сучасні методи викладання іноземної мови в школі.
2.     Сучасні форми контролю навчальних компетенцій учнів.
3.     Використання інноваційних технологій на уроках іноземної мови.
4.     Відвідування уроку з використанням комп’ютерних програм.
5.  Різне.



листопад

Засідання третє
1.     Проектна робота з використанням компютерних технологій.
2.     Етапи формування навичок аудіювання на уроках іноземної мови.
3.     Використання автентичних матеріалів як невідємна складова частина успішного оволодіння іноземною мовою.
4.     Розвиток творчих здібностей учнів на уроках іноземної мови.
 5.  Різне.





 cічень

Засідання четверте
1.     Розвиток пізнавальної активності учнів у процесі вивчення іноземної мови.
2.     Використання ігрових форм навчання як одного із засобів розвитку пізнавальної активності учнів.
3.     Вмотивованість вивчення іноземної мови та її роль в організації ефективного навчання.
4.     Про стан підготовки учнів 9-х класів до ДПА та       учнів 11-х класів до ЗНО.
5.     Звіт про виконання плану роботи методобєднання та завдання на наступний навчальний рік.
6.     Різне.



травень


пʼятниця, 4 вересня 2015 р.

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів іноземних мов за 2014-2015 н. р.
Глобалізація суспільства, потреба особистості в швидкій адаптації до умов полікультурного світу посилює інтерес до мовної освіти, підвищує мотивацію до вивчення іноземних мов. Це в свою чергу зумовлює потребу у висококваліфікованих учителях іноземних мов, здатних застосовувати все нове і прогресивне, готових до генерації та запровадження нових освітніх технологій.
До методичного об'єднання вчителів входять 6 вчителів, 2 з яких мають вищу кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель» (Гончарова С.Г., Волинець Н.П.), 2 вчителі вищої категорії (Макогін Н.М., Страшевська І.А.), 1 вчитель – І категорії (Чучко Л.М.), та 1 вчитель ІІ категорії(Тетьора Ю.П.).
У навчальному році методоб'єднання працювало над методичною проблемою «Формування життєвої компетентності випускника школи як основи успіху та самоудосконалення» згідно плану методичної роботи школи.
Пріоритетними напрямками роботи було:
·         удосконалення змісту форм і методів навчання, розвиток педагогічної та професійної майстерності;
·     інформаційне забезпечення з питань педагогіки, психології; досягнення науки і техніки, передового педагогічного досвіду;
·           грунтовне вивчення та практична реалізація програм і підручників;
·        систематична інформація про нові методичні рекомендації; публікації щодо змісту навчально-виховної роботи;
·           впровадження в практику окремих методик, передового педагогічного досвіду.
Вчителі працювали згідно затвердженого плану методичної роботи методоб'єднання. Було проведено чотири засідання, на яких опрацьовувалися основні нормативні документи Міністерства освіти і науки України; заходи, спрямовані на зростання педагогічної майстерності.
Маючи на меті дати високий рівень філологічних знань учням, ми продовжували забезпечувати не лише оволодіння базовим рівнем знань, а й впроваджували у життя поглиблене вивчення англійської та вивчення німецької мов.
На уроках іноземних мов широко впроваджувалися передові інформаційні технології. Учні мали змогу формувати всі види мовленнєвої діяльності, користуючись навчальними комп’ютерними програмами.
Над розвитком комунікативних навичок учнів працювала Волинець Н.П. На своїх уроках вона створювала такі ситуації, у яких спілкування було б природнім і в яких учні могли б вживати у реальному спілкуванні все те, що вони вивчили.
Гончарова С. Г. працювала над впровадженням інноваційних педагогічних технологій для забезпечення креативного розвитку учнів. На своїх уроках вчителька використовувала навчальні завдання, які б найбільше сприяли розвитку креативного мислення, інтересу до навчання.
Вчитель Макогін Н.М. працювала над проблемою формування комунікативних компетенцій учнів засобами інтерактивних та інформаційних технологій. На уроках Наталія Михайлівна старалась забезпечувати максимальну відповідність змісту програмового матеріалу розумового розвитку учня; застосовувала різноманітні види навчальної діяльності.
Страшевська І.А. застосовувала різні види навчальних ігор як засіб оволодіння комунікативними компетенціями. На її уроках діти висловлюють свою точку зору, використовуючи вивчену лексику. Вона навчає дітей слухати співрозмовника, допомагати йому.
Над проблемою інтерактивних форм і методів навчання на початковому етапі працювала Чучко Л.М. На своїх уроках вчителька застосовувала технологію колективного обговорення, організовувала роботу творчого характеру, створювала сприятливі умови для виявлення активності і самостійності учнів.
Вчителька Тетьора Ю.П. працювала над підвищенням творчого потенціалу учнів на уроках іноземної мови. Вона пов’язувала зміст кожного уроку з особистим досвідом учня.
Вчителі іноземних мов постійно працюють над підвищенням своєї педагогічної майстерності. Вчасно проходять курси перепідготовки. В минулому році пройшли атестацію Волинець Н.П., яка підтвердила свою вищу категорію, та якій було присвоєно звання «старший вчитель», та Страшевська І.А., яка підтвердила вищу категорію. Наші вчителі приймали активну участь у роботі районного методоб’єднання, обласних семінарах, тренінгах.
Вчителями були проведені відкриті уроки у 8-Б класі – урок німецької мови по темі «Берлін» вч. Страшевська І.А., у 3-Б по темі «Їжа» - вч. Волинець Н.П. У рамках роботи школи майбутнього першокласника вчителі Макогін Н.М. та Волинець Н.П. показали фрагменти уроків у 4-А та 3-Б класах.
Постійно працювали вчителі з обдарованими учнями, залучаючи їх до участі у позакласній роботі, предметних олімпіадах та роботі МАН.
Наші учні прийняли активну участь у ІІІ етапі предметної олімпіади з англійської мови і показали гарні результати:
Бондар Яна – 8-А клас – І місце (вч.Гончарова С.Г)
Компанієць Дарія – 10-Б клас – І місце (вч. Макогін Н.М.)
Копаниця Яна – 10-Б клас – ІІ місце (вч. Макогін Н.М.)
Гнєдіна Наталья – 11-А клас – ІІ місце (вч. Волинець Н.П.).
Учениця Коломієць Дарія стала учасницею ІІ етапу олімпіади, де зайняла 3 місце.
Учениця 11-А Юннікова Наталія виборола І місце у І етапі конкурсу захисту наукових робіт МАН та стала учасницею ІІ етапу (наук. кер. Страшевська І.А., Тетьора Ю.П.).
17 учнів нашої школи прийняли участь у конкурсі «Грінвіч» і одержали золотий, срібні та бронзові сертифікати (координатор Гончарова С.Г.).
Вчителями був організваний тиждень іноземних мов, під час якого учні мали змогу удосконалювати свої знання, приймаючи участь у конкурсах, країнознавчих вікторинах, конкурсі проектних робіт «Видатні люди Англії та США».
З 2 по 19 червня у школі працював літній англомовний табір. .Метою діяльності  табору було удосконалення навиків спілкування англійською мовою,розвиток соціокультурних компетенцій, виховання в учнів здорового способу життя,вміння працювати в колективі.                           Протягом 15 днів 15 учнів 5-6 класів мали змогу не тільки відпочити,а й застосувати на практиці ті знання з англійської мови,які вони одержали на уроках.

середа, 2 вересня 2015 р.


Основна мета роботи вчителів іноземної мови:

 Формування комунікативної компетентності учнів при подальшій інтенсифікації навчального процесу.


Пріоритетні напрямки 

методичної роботи об’єднання вчителів іноземних мов:


  •  удосконалення змісту форм і методів навчання, розвиток педагогічної та професійної майстерності;
  •  інформаційне забезпечення з питань педагогіки, психології; досягнення науки і техніки, передового педагогічного досвіду;
  •  ґрунтовне вивчення та практична реалізація програм і підручників;
  •  систематична інформація про нові методичні рекомендації; публікації щодо змісту навчально-виховної роботи;
  •  впровадження в практику окремих методик, передового педагогічного досвіду.




Будьмо знайомі!

Гончарова Світлана Геннадіївна
Освіта: Черкаський педагогічний інститут.
Категорія: Вища, вчитель-методист
Педагогічний стаж: 35 років.
Методична проблема: Впровадження інноваційних педагогічних технологій для розвитку пізнавальної активності учнів.



Макогін Наталія Михайлівна
Освіта: Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького.
Категорія: Вища, вчитель-методист.
Педагогічний стаж: 24 роки.
Методична проблема: Розвиток творчих здібностей учнів на уроках іноземної мови.




Олексенко Євгенія Григорівна
Освіта: Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького.
Категорія: спеціаліст.
Педагогічний стаж: 13 років.
Методична проблема: Розвиток комунікативних навичок молодших школярів.




Страшевська Ірина Анатоліївна
Освіта: Кіровоградський педагогічний інститут.
Категорія: вища.
Педагогічний стаж: 31 рік.
Методична проблема: Використання рольових ігор на уроках іноземної мови.





Тетьора Юлія Петрівна
Освіта: Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка.
Категорія: вища.
Педагогічний стаж: 14 років.
Методична проблема: Шляхи підвищення мовної активності учнів на уроках іноземної мови.



Чучко Людмила Михайлівна
Освіта: Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького.
Категорія: перша.
Педагогічний стаж: 19 років.
Методична проблема: використання ігрових форм навчання на уроках іноземної мови