середа, 28 лютого 2018 р.

28 лютого в нашій  школі відбувся міський семінар вчителів англійської мови.

 Наталія Михайлівна Макогін та Людмила Михайлівна Чучко показали майстер-клас "Розвиток лексичних компетенцій учнів шляхом використання ігрових форм роботи".
Проблема навчання іншомовної лексики залишається актуальною, оскільки вона потребує розгляду в контексті компетентнісного підходу, що дасть можливість узгодити і синхронізувати формування іншомовної лексичної компетенції з іншими компетенціями.
Проведення уроків іноземної мови з використанням ігрового матеріалу активізує школярів, сприяє досягненню високої результативності занять та виховує любов до англійської мови.Про це в своєму виступі наголосила голова міського методичного об'єднання Л. В. Галата.



  Весела та невимушена атмосфера семінару - запорука успіху



"Візерунок дружби" дав змогу розповісти учасникам про           себе

Ігри он-лайн - ефективна форма вивчення лексики


Граючи в гру "Музична скринька", учасники ставили запитання,отримуючи більше інформації про друзів


Формуємо лексичні компетенції, граючи в командні ігри



Рухливі ігри подобаються не тільки дітям

"Дружнє коло" дозволило дізнатися про учасників багато цікавого

неділя, 25 лютого 2018 р.

ВИКОРИСТАННЯ АВТЕНТИЧНИХ                  МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ                                АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. 
    (з виступу на засіданні методичного об'єднання) 

Сьогодні перетворення у політичному, соціально-економічному і культурному житті нашої країни зумовлюють потребу в людях, що володіють іноземною мовою як засобом спілкування та можуть використовувати її для свого фахового зростання. Реалії сьогодення ставлять вже перед школярами проблему оволодіння іноземною мовою як засобом спілкування та взаємодії. Необхідність навчити школярів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур різних країн світу спонукає методистів та вчителів-практиків переосмислювати цілі іншомовного навчання та акцентувати увагу на пошуках дієвих засобів їх досягнення.В нових програмах з іноземної мов для середніх загальноосвітніхнавчальних закладів закладено важливі принципи: комунікативнаспрямованість, особистісна орієнтація, автономія учня, взаємопов'язаненавчання вмінь.
Однією з найважливіших вимог згідно з методичним листом Міністерства освіти і науки „Про вивчення іноземних мов” є „використання автентичних матеріалів (текстів, ілюстрацій,фільмів) для навчання всіх форм спілкування.”


Англомовні фільми за рівнями від початкового (А1) до прогресивного (С1)

Один зі стовпів знання англійської мови – сприйняття її на слух – найкраще тренувати під час перегляду англомовних фільмів. 

Для рівня Elementary (A1)

(Можеш зрозуміти та сказати найпростіші слова англійською)
Варто починати з тих фільмів, які ти вже встиг переглянути українською мовою. Для новачків чудово підійдуть мультфільми з простою лексикою – до прикладу, роботи студії Pixar. Не варто забувати про субтитри, але нехай вони будуть англійською, інакше вся користь від перегляду фільму зійде нанівець.
Up («Вперед і вгору»). Один із мультфільмів студії Pixar, що підійде новачкам. Це яскрава історія, яку можна зрозуміти навіть без слів.
Casper («Каспер – добрий привид»). Мультсеріал, що розповідає про привида, який хоче знайти справжніх друзів. Каспер не тільки дружелюбний – він ще й розмовляє короткими та зрозумілими фразами.
The Man Called Flinstone («Людина, яку звати Флінстоун). Пародія на знамениту «бондіану» (серію фільмів про Джеймса Бонда). Смішний мультфільм із простою лексикою, розбірливою мовою та короткими фразами.
Finding Nemo («У пошуках Немо»). Історія про пошук однієї маленької рибки у величезному океані. 
The Jungle Book («Книга Джунглів»). Йдеться про класичний мультфільм, що був знятий у 1967 році. Казка про хлопчика Мауглі – це прекрасний приклад фірмового діснеївського стилю.

Для рівня Pre-Intermediate (A2)

(Здатен трохи розповісти про себе)
My Big Fat Greek Wedding («Моє велике грецьке весілля»). Романтична американська комедія, що стала одним із найуспішніших фільмів 2002 року. Подивись для того, щоб підняти собі настрій та послухати повільну чітку мову героїв стрічки!
The Holiday («Відпочинок за обміном»). Романтична історія про те, як дві жінки вирішили обмінятися будинками. Головні ролі виконують як американці (Камерон Діас та Джек Блек), так і британці (Джуд Лоу і Кейт Вінслет). Хіба не чудова нагода поспостерігати за «протистоянням» акцентів?
Beauty and the Beast («Красуня і чудовисько»). Діснеївська казка про справжнє кохання – багато романтики, пісень та хорошої вимови.
The Wizard of Oz («Чарівник країни Оз»). Фільм, який був знятий ще в далекому 1939 році – класика, що може стати прекрасним навчальним матеріалом для новачків.
The Lion King («Король Лев»). Мультфільм, який дивилися, напевно, всі. І оскільки ми радили починати з фільмів, які ти вже встиг подивитися рідною мовою, то чому б не обрати улюблену історію про Сімбу?

Для рівня Intermediate (B1)

(Відносно непогано розмовляєш і розумієш, використовуєш базові часи)
Raiders of the Lost Arc («Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега»). Перший із фільмів про Індіану Джонса, у якому йому доводиться зіткнутися з нацистами. Чому варто подивитися? Маємо аж три причини: цікаві діалоги, мальовничі пейзажі та, звісно ж, сутички з ворогами, під час яких Індіана демонструє майстерне володіння батогом.
Indiana Jones and the Temple of Doom («Індіана Джонс і Храм Долі»). Чергова розповідь про пригоди найсексуальнішого археолога: цей фільм наповнений action-сценами, тому діалогів відносно мало. Крім того, місце дії – Індія, тому ти маєш змогу потренувати розуміння «неамериканського» акценту.
Shrek («Шрек»). Пригоди зеленого людожера можуть не тільки провести своєрідну екскурсію по американській культурі (чого лише варта відсилка до «Матриці»). «Шрек» – це ще й історія справжнього кохання та міцної дружби, герої якої розмовляють доволі зрозуміло. Приємна деталь: Фіону озвучує вже знайома нам Камерон Діас.
Toy Story («Історія іграшок»). Коли компанія Disney та студія Pixar об’єднуються заради спільного проекту, народжується магія. Так на світ з’явилася «Історія іграшок», що начебто призначена для дітей (це доводить відносно легка лексика). Втім, у цій історії дорослі теж можуть знайти дещо своє.
Cast Away («Вигнанець»). Цей фільм – здебільшого монолог, тому за ходом подій та думками головного героя дуже легко слідкувати. До речі, про героїв: головну роль виконує Том Хенкс, що відомий своєю повільною вимовою, яку так легко сприймати на слух!

Для рівня Upper Intermediate (B2)

(Добре розмовляєш і розумієш, але робиш помилки і маєш обмежений словниковий запас)
The Matrix («Матриця»). Чотири «Оскара» начебто натякають, що фільм-таки вартий уваги. «Матриця» – це видовищна стрічка, де герої розмовляють доволі рідко, максимально зрозуміло, та ще й дають цінні настанови!
The Hangover («Похмілля у Вегасі»). Комедія, що практично стала класикою. Жива мова, американський акцент та багато-багато фану – все це можна знайти у Вегасі!
Forrest Gump («Форрест Гамп»). Головний герой, Форрест, має психологічні проблеми, що змушує актора Тома Хенкса говорити ще повільніше ніж зазвичай. Чудовий фільм, з якого можна багато дізнатися про війну у В’єтнамі та рух хіпі 60-х років.
The Hunger Games («Голодні ігри»). Ще один фільм, де головне видовищність та візуалізація. Практично всі герої розмовляють з американським акцентом, тому перегляд «Голодних ігор» – це прекрасна можливість до нього призвичаїтися.
(500) Days of Summer («500 днів літа»). Нетипова любовна історія, яка допоможе підтягнути лексику та розмовну англійську.

Для рівня Advanced (C1)

(Добре розмовляєш і розумієш співрозмовника, практично не припускаєшся помилок)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl («Пірати Карибського моря: Прокляття чорної перлини»). Пригодницький фільм, який, втім, потрібно дивитися обережно – пірати активно використовують застарілу лексику та книжковий стиль мови. Зате словниковий запас точно збагатиться!
The Mummy («Мумія»). Хіба ж не цікаво дізнатися, як буде «муміфікація» чи «жертвоприношення» англійською? Ось і ми так думаємо.
The Social Network («Соціальна мережа»). Фільм Аарона Соркіна, сценариста популярного серіалу «Служба новин». У «Соціальній мережі» ти почуєш діалоги живою розмовною мовою, а також збагатиш словник термінологією, що стосується комп’ютерів, технологій та, власне, соціальних мереж.
Pride and Prejudice («Гордість та упередження»). Фільм для справжніх поціновувачів британської класики. Переглянь версію 1995 року для того, щоб з головою поринути в атмосферу манірної Англії.
Breakfast at Tiffany’s («Сніданок у Тіффані»). А це вже американська класика з Одрі Хепберн у головній ролі. Безумовно варто переглянути мовою оригіналу!

пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Тиждень англійської мови. День                           п'ятий.

Сьогодні тиждень англійської мови завершився чудовим яскравим дійством Flower Fest, в якому взяли участь учні 5-Б класу.Їм допомагали дівчатка 8-Б класу, які порадували глядачів веселим танцем.






Дякуємо всім учням, які приймали участь у заходах, які проходили в рамках проведення тижня!

четвер, 15 лютого 2018 р.

Тиждень англійської мови. День                      четвертий






 

 
Виготовляємо колажі на тему "It's interesting to Know That...", в яких зібрали цікаві факти про англомовні країни.
Виявилося, що...
 Використовувати парасольку для захисту від дощу придумали саме англійці, до цього моменту парасолі використовувалися тільки для захисту від сонця.
•• Саме англійці розробили і створили національний прапор Сполучених Штатів Америки.
•• Улюблений герой дитячих казок Вінні-Пух, отримав своє ім'я, завдяки справжній ведмедиці з Лондонського зоопарку.
•• Найбільш затребуваним напоєм у Великобританії є чай.
•• Такого важливого законодавчого документа як Конституція, у Великобританії просто не існує.
••• Досі невідомо, як виглядав Вільям Шекспір, бо прижиттєвих портретів не знайдено й донині.
••• Саме Шекспір розширив англійську мову на цілих 1700 слів.
               We Are Playing while                                 Learning
Учні 3-А класу провели цікавий урок, присвячений Дню Святого Валентина, а гра"Who am I?" викликала багато позитивних емоцій.

середа, 14 лютого 2018 р.

Тиждень англійської мови. День                            третій.

Продовжуємо знайомство з країнами, мова яких вивчається.

 
Віртуальна подорож Лондоном, яку здійснили учні 5-6 класів, дала можливість відвідати визначні місця столиці Великої Британії.




Учні 9-11 класів взяли участь у конкурсі на краще ессе на тему "Why I Study English".
Найкращими виявилися роботи учнів 10-Б класу Каріни Бандури, Аліни Кисленко, Анни Майстренко та Катерини М'якоти.


    "It Is Never too Late to Learn"
Під такою назвою пройшла виставка навчальної літератури англійською мовою,яку організувала бібліотекар школи Алла Брониславівна Максименко.

вівторок, 13 лютого 2018 р.

Тиждень англійської мови. День                            другий.






Подорожуємо англійськими містами.

В

Знай про англомовні країни                           більше!

Учні 9-11 класів відповідали на запитання країнознавчої вікторини. Вони показали свої знання про історію, культуру, звичаї та традиції країн, мова яких вивчається.
Призерами стали:
І місце:Василенко К.11-Б, Бондар Я. 11-А,Суржиков Ю.11-А,Бандура К.10-Б
ІІ місце: Захаренко М.10-Б,Романенко Д. 10-Б, Дорофєєва Л.11-А, Покуль Л.11-А, Стащук Ю.11-Б
ІІІ місце: Кайданський А. 11-А, Майстренко А.10-Б, Кисленко А. 10-Б, М'якота К., Чередніченко С. 10-Б, Ярема 11- Б, Савченко С.,Касян Я. 9-Б  

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Тиждень англійської мови. День перший.


            WELCOME TO THE WORLD                      OF ENGLISH!
 Майстерно виготовлений з кольорових кульок державний прапор Об'єднаного Королівства, малюнки із зоображеннями  Біг Бену та відомих червоних телефонних будок зустрічали кожного, хто заходив сьогодні до приміщення школи, сповіщаючи, що тиждень англійської мови стартував.




         У виставці "My Favourite English Letter" взяли участь учні 1-2 класів.Свої поробки вони виготовляли, використовуючи макаронні вироби та крупи.Найактивнішими були учні 1-А, 1-Б та 2-Б класів ( класоводи: Н. П. Гарнага -Гудкова, Г.І. Приходько, С.В Мендруль).


“A room without books is like a body without a soul.” 
― Marcus Tullius Cicero
Бібліотекар школи Т.О.Шкворець організувала виставку книг " My Favourite English Writer"

Долаємо сходинки до успіху вивчення англійських дієслів разом!


 "FUNNY BREAK"

ВЕСЕЛА ПЕРЕРВА РАЗОМ З ДРУЗЯМИ - ЦЕ КЛАСНО!

            СТАРТУВАВ 

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ!


План тижня англійської мови                         понеділок                                                            

1.Відкриття тижня. 
2. Виставка листівок «My Favourite English Letter».  
                                                                  1-4клас   
                                вівторок                                                           1.Країнознавча вікторина.                     8-11 клас
2.Funny Break.                
                                середа                                                           1.Конкурс есе «Why I Study English».   9-11 клас
2.Віртуальна подорож Лондоном «Welcome to London».  
                                                                   6-7клас   
                                четвер                                                             1.Конкурс колажів «It’s Interesting to Know That…»                                                                                                6-11 клас
2.Конкурс проектів про видатних людей англомовних країн «They Are Famous».                                            10-11 клас

                      п'ятниця                                                           1.Закриття тижня. Підведення підсумків.

2.Flower Fest.                                            5-Б клас  
       

пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

ОПУБЛІКОВАНО ГРАФІК ПРОХОДЖЕННЯ                ПЕРЕПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ, ЯКІ  ВИКЛАДАТИМУТЬ В ПЕРШИХ КЛАСАХ 
Вчителі іноземних мов:
Для педагогів, що навчатимуть першокласників у 2018 році англійської, підготовка відбуватиметься в очно-дистанційному форматі (вчителі, які пройдуть 3-денне очне навчання, отримають доступ до онлайн-платформи, створеної спільно з Британською радою і Кембриджським університетом). Навчання проходитиме з березня до травня включно.
Для навчання вчителів німецької використовуватимуть програму «DLL – Вчимося навчати німецької». Навчання розраховане на 12 тижнів: спочатку очне навчання протягом 2-3 днів, потім – дистанційний курс і на завершення – ще один очний методико-дидактичний семінар. Загалом навчання триватиме 80 академічних годин. У межах дистанційного модуля вчителі в групах працюватимуть над практичним дослідженням – проектом. Потім кожен учасник має провести цей проект на власному занятті наприкінці курсу та оцінити його успішність із групою і тьютором.