пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

                                 Нappy Halloween!

Хеллоуін традиційно відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Це одне з найдавніших свят у світі. Його історія налічує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони (богині рослин) і християнського "Дня всіх святих". У ньому дивним чином поєднуються кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим. 
 
Приблизно в XVI столітті склалася традиція гайзінга - випрошування солодощів вночі 31 жовтня. Діти і дорослі одягали тканинні маски і ходили від одних дверей до інших, вимагаючи від господарів частування і дрібно пустуючи. Звичай вдягати рольові костюми і носити з собою «світильник Джека» з'явився тільки на межі XIX і XX століть, причому в обмін на гроші або їжу спочатку потрібно було пропонувати різні розваги. 
 
Уперше «світильники Джека» з'явилися у Великобританії, але спочатку для їх виготовлення використовували брукву або ріпу. Вважалося, що подібний плід, залишений в День всіх святих біля будинку, буде відганяти від нього злих духів. Коли традиція святкування Хеллоуїна поширилася в США, світильники стали робитися з гарбузів, більш доступних і дешевих. 
 
Витоки цього звичаю можна знайти в древніх ірландських і британських традиціях вирізання на овочах осіб під час проведення різних ритуалів. Сучасний вигляд «світильник Джека» придбав приблизно в 1837 році, тоді ж він і отримав цю назву. До 1866 році він вже міцно асоціювався з Хелловіном. 
Цікаво пройшло це свято у нашій школі.

                        

четвер, 27 жовтня 2016 р.

Відвідали Обласні педагогічні читання на тему «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!»

27 жовтня 2016 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» та Обласного центру Гуманної Педагогіки відбулися Обласні педагогічні читання на тему «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!».
У них взяли участь близько 150 освітян Черкащини, зокрема завідувачі методичними кабінетами та методисти районних та міських відділів освіти, директори та заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів, вчителі-предметники, вчителі початкових класів, вихователі дошкільних навчальних закладів. Серед них було двадцять наших колег.
Тема одинадцятих Читань окреслила перед освітянами завдання розкриття духовних сенсів гуманної педагогіки. Звичні для нас слова: школа, учитель, вихователь, дитина набирають більш вагомого сенсу у гуманній педагогіці. Всі ці поняття мають духовну природу і в цьому є їх новизна.
Основними напрямами педагогічних читань були:
- Вісники майбутнього.
- Школа – сходинки для сходження душі і духовності людини. Де шукати щастя або майбутнє в нашій школі.
- Учитель – той, хто несе і дарує Світло. Питання життя. Над чим і як працювати учителю.
- Урок – лабораторія майбутнього.
- Дитина в дошкільному навчальному закладі, початковій школі.
- Сім’я – турбота про майбутнє.
- Культура українського народу – основа його майбутнього.
/Files/images/0_novini_16_17/rzne/IMG_0812.JPG

середа, 12 жовтня 2016 р.

Відбувся обласний навчально-методичний семінар вчителів іноземних мов області "Уміння ХХІ століття"

11 жовтня 2016 року у КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувсяобласний навчально-методичний семінар вчителівіноземних мов області з проблеми «Уміння ХХІ століття». У роботі семінару взяла участь Страшевська Ірина Анатоліївна, учитель англійської та німецької мов.
/Files/images/0_novini_16_17/jovten/111016/1фф.jpg

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Навчаються учителі англійської мови


8-9 жовтня було проведено навчальний тренінг для учителів англійської мови. Cпеціалісти з підготовки та складання Міжнародних іспитів Cambridge English, офіційний партнер платинового екзаменаційного центру, Grade Education Centre (UA007) ділилися досвідом щодо підготовки учнів (студентів), дорослих до міжнародного іспиту з англійської мови Cambridge First (FCE). Під час тренінгу вчителька нашої школи Страшевська Ірина Анатоліївна отримала практичні навички та  корисні поради щодо кожного етапу іспиту.